Zobacz dzisiejsze wydanie on-line
 

Dodatek ogrodniczy

20 kwietnia 2012 r.
Ogród bez wody to jak samochód bez klimatyzacji w upalne lato. Bywają zwolennicy jazdy samochodem w upały i stanowczo twierdzą, że nie chcą być chorzy przez klimatyzację (najczęściej chorują z powodu przegrzania), a większość doświadczonych kierowców nie wyobraża sobie jazdy w lato samochodem bez klimatyzacji.

 

ZAPROŚ WIOSNĘ DO SWOJEGO OGRODU

czyli jaką ofertę  Szkółka Roślin Ozdobnych w Żabieńcu przygotowała dla  miłośników
dekoracyjnych  krzewów, drzew i pnączy?

Zimą teren Szkółki  wygląda jak biała, pofalowana, niekończąca się  powierzchnia – to otulone włókninami i różnymi rodzajami folii rośliny, nakryte  wieloma warstwami  „kołderek”, czekają na odejście zimy, mrozów i lodowatego wiatru. Dopiero wraz z nadejściem wiosny są stopniowo odkrywane, hartowane i przeznaczane do sprzedaży. Właściwe zabezpieczenie przed mrozem powoduje, że korzenie i pędy  nie są uszkodzone, dzięki czemu  rośliny szybko wchodzą w okres wegetacji i intensywnym rozwojem cieszą właścicieli ogrodów.

Zatem  na klientów czeka już  600 odmian roślin ozdobnych iglastych i liściastych przeznaczonych do sadzenia w ogrodach, na działkach, tarasach i balkonach, a  kolejne odmiany będą stopniowo wchodzić do sprzedaży przez cały sezon wegetacyjny.

Na niespotykanie dużej powierzchni ekspozycji – 8000 metrów kwadratowych, klienci znajdą szeroki asortyment do tworzenia żywopłotów, szpalerów i klombów. Osoby, które zastanawiają się nad rodzajem żywopłotu, jaki chciałyby  posiadać na swojej działce, uzyskają  w szkółce gotową  odpowiedź. Na terenie punktu sprzedaży znajdują się piętnastoletnie żywopłoty z kilku odmian żywotników – stanowią dobre przykłady  możliwości odgrodzenia się od  wzroku sąsiadów i przechodniów. Można  tu także obejrzeć  inne, oryginalne  i mniej popularne gatunki i odmiany stosowane do nasadzeń żywopłotowych i szpalerowych oraz przykładowe kompozycje  będące inspiracją do własnych aranżacji.

Pokaźną pozycję  w ofercie szkółki stanowią  także  szczepione  rośliny iglaste – cieszą się one dużym zainteresowaniem wśród  kolekcjonerów ze względu na różnorodność  form, kolorów i  wielkości.

Prawdziwym oczkiem w głowie są  berberysy – w produkcji jest    ponad 40   gatunków i odmian. Ze względu na wyjątkowe walory dekoracyjne ( intensywne kolory i ciekawe kształty) oraz niewielkie  wymagania glebowe, znajdują wszechstronne zastosowanie  m.in. jako rośliny okrywowe, szpalerowe, żywopłoty obronne itp.

Będzie nam szczególnie  miło gościć Państwa  w naszej Szkółce, bowiem   wysoka  jakość produkowanych przez nas roślin   została doceniona przez jury krajowego konkursu  i zostaliśmy  uhonorowani prestiżowym  tytułem  „ Wzorowego Ogrodnika”.

TRADYCJA I FACHOWOŚĆ

Szkółka z wieloletnią tradycją należąca do Stowarzyszenia Polskich Szkółkarzy oferuje odwirusowany materiał szkółkarski dla sadowników oraz ozdobny i owocowy dla działkowców.

Na terenie szkółki znajduje się profesjonalne centrum ogrodnicze Agrosimex, oferujące sadownikom, rolnikom i działkowcom środki ochrony, nawozy, nasiona oraz akcesoria ogrodnicze.

Wykwalifikowany personel służy profesjonalnym doradztwem w zakresie pielęgnacji i ochrony roślin.

Zapraszamy! Szkółka i sklep od poniedziałku do piątku w godz. 7.00-17.00, sobota: 8.00-15.00. Szkółka: tel. 603-114-525, Sklep: tel. 603-036-673.
Dębówka, przy trasie krajowej 50 Góra Kalwaria – Grójec.

PO CO MI OCZKO WODNE?

Rozmowa z Piotrem Gołdańskim , właścicielem firmy GOLDAN-OGRODY z Góry Kalwarii
Czy robić oczko wodne w ogrodzie?

Nad tym pytaniem często zastanawiają się posiadacze małych działek ogrodniczych jak i  właściciele domów jednorodzinnych.

Odpowiada p.Piotr Gołdański:
Ogród bez wody to jak samochód bez klimatyzacji w upalne lato.
Bywają zwolennicy jazdy samochodem w upały i stanowczo twierdzą, że nie chcą być chorzy przez klimatyzację (najczęściej chorują z powodu przegrzania), a większość doświadczonych kierowców nie wyobraża sobie jazdy w lato samochodem bez klimatyzacji. Podobnie jest z podejściem do „oczka wodnego”.

Oczko wodne to świetne miejsce w ogrodzie przy którym można wypocząć, schłodzić się i przyjemnie posiedzieć przy kawie i szumiącej kaskadzie wodnej. To dziwne, ale wszędzie tam gdzie jest ładne, zadbane oczko wodne zbierają się goście i domownicy .Zazwyczaj jest to najładniejsze miejsce w ogrodzie.


Czy nie mam racji?
Przeciwnicy oczka wodnego twierdzą że może być niebezpieczne dla małych dzieci, jest ciężkie w utrzymaniu, i w koło jest dużo komarów. Właśnie tu leży powód  żeby zwrócić się do firmy która ma doświadczenie z oczkami wodnymi. Na własna rękę już nie jeden „sparzył się „na temat oczka wodnego.

Dobrze wykonane oczko wodne to wielka przyjemność dla oka i duszy każdego posiadacza chociaż kilku metrów kwadratowych ogródka.

Co do komarów to wszyscy wiemy, że komary lęgną się w wilgotnych terenach i zaroślach a nie w czystej wodzie. W zadbanym oczku nigdy nie ma komarów gdyż larwy komarów to przysmak dla ryb. Budując obiekt wodny musimy pamiętać o bezpieczeństwie najczęściej małych dzieci.

Czy oczka wodne są bezpieczne?
p.Piotr – Zawsze oczka wodne budujemy ze zwróceniem szczególnej uwagi na bezpieczeństwo i dlatego są  one płytkie i odpowiednio zabezpieczone przed dziećmi.

Oczko wodne musi być bezpieczne, ale również  ładne.  Wykonane poprawnie technicznie. Budowanie po swojemu i taniej nie zawsze wychodzi „na zdrowie”.
Dobranie złych materiałów również może doprowadzić do większych problemów niż zadowolenia posiadacza oczka wodnego.

Wody nie da się oszukać, zbiornik musi być szczelny. Gdy zastosujemy tańszą folie, czy nie odpowiedni  beton usterki zauważymy bardzo szybko. Naprawy są często droższe jak sama budowa oczka. Wykonanie zbiornika wodnego, który wytrzyma zmienne warunki atmosferyczne nie jest sprawą prostą. Trzeba mieć niezbędną wiedzą o materiałach i technologiach budowlanych, izolacyjnych, wodoszczelnych itp.

Załóżmy, że oczko już wybudowaliśmy. Co dalej?

Utrzymanie czystości wody w oczku to jeszcze trudniejsza sprawa. Kolejna wiedza którą trzeba posiadać to  jak filtrować wodę i czym?

Od wielu lat zajmuję się budowaniem i projektowaniem systemów filtracji do zbiorników wodnych. Wcześniej testowałem działanie  różnych gotowych filtrów z marketów, które niestety nie spełniają funkcji filtracji średnich i dużych oczek wodnych. Najczęściej wystarczają do co najwyżej akwarium domowego a nie zbiornika o pojemności np. 8000- 15 000 litrów.

Do każdego oczka powinno się podejść z rozwagą i doświadczeniem. Jak dobierzemy za mały filtr będzie niewydajny i oczko będzie zanieczyszczone i nieprzyjemne. W przypadku dobrania za dużej pompy do wydajności filtra uzyskujemy efekt wypłukiwania nieczystości z filtra do oczka. To tylko najprostsze przykłady błędów przy oczku. Filtrowanie piaskiem oczka wodnego to też wielka porażka. Filtry piaskowe nadają się wyłącznie do basenów gdzie nie ma flory bakteryjnej i woda najczęściej jest chlorowana. Filtry do oczka wodnego powinny być przepływowe, grawitacyjne, z odstojnikiem nieczystości. Koniecznie  dobrane do ilości wody, ilości ryb w oczku, nasłonecznienia, oraz wielu innych czynników, które wpływają niekorzystnie na wodę.


Jak Pan zdobył doświadczenie z filtracją wody?
Pierwsze to były akwaria ,potem małe oczka wodne, stawy i obecnie również baseny.
Buduje filtry do oczek na indywidualne zamówienia oraz całe systemy filtracji do dużych zbiorników wodnych.


Czy oczka wodne wykonane przez Pana są czyste?
Tak. Pod warunkiem, że klient stosuje się do moich zaleceń. Często wykonujemy prace związane z czyszczeniem filtrów i doglądaniem oczek wodnych oraz  pracami konserwatorskimi.

 

Czy to znaczy że firma GOLDAN-OGRODY po wybudowaniu oczka wodnego zajmuje się jego czyszczeniem ?
Bardzo często klienci nam powierzają swoje oczko wodne prze cały rok oraz przygotowanie do zimy czy uruchomienie na wiosnę. Od tego jesteśmy. Zawsze chętnie udzielamy pomocy.


Czy tylko oczka wodne Pan wykonuje?
Oczywiście, że nie. Firma GOLDAN –OGRODY zajmuje się wszelkimi pracami związanymi z ogrodem i małą architekturą. Projektujemy całe ogrody wraz z nawodnieniem, oświetleniem czy zagospodarowaniem całego terenu w koło domu jak również i firm.

Dziś już klient coraz częściej nie ma czasu na ręczne podlewanie swojego ogrodu i wtedy my wkraczamy z pomocą – budujemy komputerowe  automatyczne nawadnianie, które samo  analizuje włączenie nawadnianie. 

Musimy również znać gdzie i jakie rośliny będą posadzone w celu dobrania i zaprojektowania prawidłowego nawodnienia.

Wykonujemy trawniki, rabaty kwiatowe skalniaki, rzeczki i strumyki z kaskadami wodnymi. Budujemy altany, wiaty drewniane, grille, baseny.

Układamy kostkę brukową, granitową i nietypowe chodniki z drewna oraz  powierzchni sztucznych.

Widzę, że klient który zgłosi się do Pana może liczyć na pełną obsługę w ogrodzie?
Tak. Staramy się wykonać wszelkie pracy w ogrodzie, żeby klient nie musiał szukać kolejnego wykonawcy. Wiemy jak to bywa: wykonawcy obwiniają zawsze tego poprzedniego, że coś tam źle zrobił.

U nas jest inaczej. Jak wchodzimy do ogrodu to klient ma pewność ,że wszystkie prace wykonamy rzetelnie i terminowo.

Wykonując  nawodnienie, elektrykę czy ułożenie kostki możemy zadbać o całość równocześnie .Bierzemy na siebie odpowiedzialność za wszystko.

Wykonać terminowo i solidnie  to najważniejsze dla nas.

W przypadku gdy w ogrodzie prace są rozłożone na różnych wykonawców zdarza się, że kostka się zapadła, oświetlenie nie działa i nawodnienie przerwane. Wykonawcy tłumaczą, że to nie ich branża i klient musi szukać kogoś innego do naprawy.

Klient który wybrał firmę Goldan-Ogrody nie musi martwić się o nic. Wszystko będzie miał zrobione na czas przez jednego wykonawcę.

Ostatnie pytanie: Kiedy klient powinien  zgłosić się do Pana jak chce wykonać cały ogród?
p.Piotr: Najlepiej dużo wcześniej – zima ,wczesna wiosna wtedy jest więcej czasu na zaplanowanie wszystkiego, wykonanie projektu itp.

Oczywiście życie jest trochę inne. Wszyscy przypominają sobie o ogrodzie w maju i czerwcu kiedy już wszystko kwitnie.

Znamy to już wielokrotnie i staramy się klientom pomagać przez cały rok.

Chcesz mieś piękny ogród – nie czekaj do lipca  umów się już dziś !
Zadzwoń : 504 -01 -02 -01
Zapytaj: pocztapg@wp.pl
Zajrzyj :WWW.GOLDAN-OGRODY.com 

SIHL i VIKING w WARCE

Nasza firma zajmuje się między innymi sprzedażą i serwisem urządzeń STIHL, VIKING, AL-KO, MTD. Firmy te oferują wysoką gamę produktów do domu, warsztatu i ogrodu. Z nadchodzącą wiosną polecamy duży wybór kosiarek elektrycznych i spalinowych firmy VIKING.  W miejscach gdzie nie damy rady dojechać kosiarką proponujemy podkaszarki i kosy elektryczne oraz spalinowe. Świetnym urządzeniem utrzymującym trawnik w doskonałej kondycji jest weltykulator.  Do koszenia dużych i bardzo dużych trawników polecamy szeroki wybór traktorków.

Jeśli na naszej działce znajduje się żywopłot wymaga on ukształtowania przez niezawodne nożyce do żywopłotu firmy STIHL.

Czystość naszych pojazdów oraz kostek brukowych zapewniają nam myjki ciśnieniowe, bardzo wydajne i ekonomiczne firmy STIHL.

Po długiej i wyczerpującej zimie musimy już myśleć o drzewie opałowym na następny sezon. Z pomocą przychodzą nam piły elektryczne i spalinowe wiodącej na rynku firmy STIHL.
Na wszystkie urządzenia STIHL, VIKING, AL-KO, MTD proponujemy Państwu 5% upust. Warunkiem otrzymania upustu jest pokazanie dodatku wiosennego gazety „Nad Wisłą” jako kuponu rabatowego.
Z poważaniem Gajewski Marek.
AUTORYZOWANY DEALER : M&B
05-660 WARKA UL.GOŚNIEWSKA 6
tel. /48/ 667-30-58

Firma PRZYBYSZEWSKI

powstała na początku roku 2008, na terenie województwa mazowieckiego, w gminie Warka. Zajmujemy się sprzedażą maszyn oraz urządzeń sadowniczych i ogrodniczych.

W naszej ofercie znajdą państwo wszystko co jest niezbędne nowoczesnemu sadownikowi i ogrodnikowi, są to między innymi opryskiwacze sadownicze przyczepiane i zawieszane DRAGONE, AGROLA, TIFONE i inne, belki herbicydowe, kosiarki do trawy, rozdrabniacze bijakowe, sadzarki, świdry itd.

Oferujemy również samojezdne platformy do zbioru owoców firm ROSATELLO i ORSI oraz maszynę do zbioru owoców „Agile” firmy POMAC, których to firm jesteśmy jedynymi przedstawicielami na rynek polski.

W naszej ofercie znajdziecie Państwo też ciągniki firmy McCORMICK.
Zajmujemy się również sprzedażą sekatorów, pił ogrodniczych i narzędzi firm BAHCO, FELCO, BELLOTA oraz akcesoriów do wody GARDENA (węże, szybkozłacza, zraszacze itp.)

Jesteśmy oficjalnym dealerem firmy STIHL (pilarki spalinowe i elektryczne, kosy, podkaszarki, nożyce do żywopłotu itp.)

Posiadamy też bogatą ofertę kosiarek spalinowych i elektrycznych do trawy oraz glebogryzarek spalinowych renomowanych firm takich jak: VIKING, STIGA i innych.
Prowadzimy sprzedaż i serwis armatek hukowych do odstraszania ptaków i zwierząt GUARDIAN-2.

Prowadzimy serwis gwarancyjny i pogwarancyjny, oferujemy wszystkie części zamienne i materiały eksploatacyjne do maszyn i urządzeń sprzedawanych przez naszą firmę.
Sprzedajemy części zamienne do opryskiwaczy i podzespołów opryskiwaczy (pompy, zawory itp.)

Zapraszamy do naszej siedziby! Adres: Konary 83, 05-660 Warka, tel. 48-667 35 52.

Komentarze

Zbyszek Piaseczno - 6 sierpnia 2012 r. 20:09
Wreszcie ktoś ma pojęcie o oczkach wodnych .Częściej powinny być takie informacje na forach.dziekuję za ten artykuł i proszę cześciej o ogrodach pisać .
Zwróciłem się do firmy GOLDAN OGRODY i otrzymałem wszelkie mi potrzebne informację a nawet pomoc osobistą .
Alina Gołków - 11 grudnia 2012 r. 17:33
ciągle miałam problem z nawodnieniem i nie mogłam sobie poradzić .Dopiero jak przyjechał pan Piotr z firmy Goldan-ogrody wszystko naprawił i ustawił po poprzednich wykonawcach .Doradził mi wiele fajnych rozwiązań w ogrodzie i widać że lubi swoją pracę a przede wszystkim zna się na tym co robi .Super ogrodnik .
Marcin T. - 12 kwietnia 2013 r. 15:28
Firma goldan-ogrody wykonała u mnie ogór wraz z projektem .Wyszło super .Bardzo uczciwi ludzie .Zawsze na czas i bardzo terminowo.Raz już wybrałem u innych wykonawców tańszą oferte ale dopiero firma GOLDAN jak zrobiła to nie trzeba po nich poprawiać i warto było zapłacić więcej .Polecam podaje do nich nr tel 504 01 02 01
Laki - 15 kwietnia 2013 r. 21:55
Komentarz został ukryty.
niwy - 26 lipca 2013 r. 10:11
Komentarz został ukryty.
endru420 - 13 sierpnia 2013 r. 13:11
Komentarz został ukryty.
Tadeusz - 31 sierpnia 2013 r. 01:16
Komentarz został ukryty.
Anonimka - 17 września 2013 r. 19:06
Komentarz został ukryty.
Joanna - 26 maja 2014 r. 10:35
bardzo dobrze wywiązali sią z umowy . Ogród super .Mogę ich śmiało polecić. Właśnie kończą ogród u mojej sąsiadki , również jest zadowolona z jakości .
aioUVDIfDaXUEdvA - 1 lutego 2015 r. 04:01
Komentarz został ukryty.
Anonim - 10 lipca 2015 r. 10:53
Komentarz został ukryty.
Anonim - 10 lipca 2015 r. 10:55
Komentarz został ukryty.
J23 - 18 września 2015 r. 20:42
Komentarz został ukryty.
Bolesław - 18 grudnia 2015 r. 07:44
Komentarz został ukryty.
sympatyk - 21 grudnia 2015 r. 23:58
Komentarz został ukryty.
sprawiedliwy - 26 lutego 2016 r. 09:18
Komentarz został ukryty.
Gocha - 3 kwietnia 2016 r. 00:59
Komentarz został ukryty.
Godna - 3 kwietnia 2016 r. 01:00
Komentarz został ukryty.
Gocha - 3 kwietnia 2016 r. 01:03
Komentarz został ukryty.
siwy - 6 kwietnia 2016 r. 23:11
Komentarz został ukryty.
gmail - 14 kwietnia 2016 r. 20:20
Komentarz został ukryty.
Dariusz Górski - 19 kwietnia 2016 r. 20:30
Ostrzegam wszystkich przed Panem Golonem.
Niestety powierzyłem im wykonanie nawodnienia, posadzenia tujek i wykonanie kostki na podwórku.
TRAGEDIA - wszystko do wymiany
Tomasz - 20 kwietnia 2016 r. 21:48
Komentarz został ukryty.
Tomasz - 21 kwietnia 2016 r. 09:47
Komentarz został ukryty.
Adaś - 28 kwietnia 2016 r. 09:38
Komentarz został ukryty.
Helena - 21 maja 2016 r. 11:50
Komentarz został ukryty.

Dodaj swój komentarz


Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu, redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady forum.

OPIS

Copyright ©2011-2015 NadWisla.pl