Zobacz dzisiejsze wydanie on-line
 

Dodatek budowlany

31 marca 2012 r.
W obecnej chwili inwestor, planując budowę domu, ma duży problem, gdzie i z jakiego źródła kupić materiały budowlane.

 

Gdzie kupić materiały remontowo-budowlane i artykuły ogrodnicze?

W obecnej chwili  inwestor, planując budowę domu, ma duży problem, gdzie i z jakiego źródła kupić materiały budowlane. W wielu przypadkach głównym kryterium jest cena, według mnie to błąd. Klienci szukają więc w Internecie, hipermarketach i hurtowniach budowlanych. Moim zdaniem w internecie można kupić płyty CD czy szczoteczkę do zębów uważa Sławomir Rybarczyk, są to rzeczy w pełni definiowalne. Można też kupić narzędzia czy niektóre elementy wyposażenia. Zakup ciężkich materiałów przez internet, do tego od nieznanych dostawców, to duże ryzyko. Trudno nam będzie wyegzekwować prawa klienta, jeżeli towar lub jego partia okażą się niepełnowartościowe. Niejasne są też koszty transportu, procedury zwrotów czy dostaw małych partii towaru (np. pół palety cegły).  Wszyscy poważni producenci materiałów budowlanych na swoich stronach www odsyłają do lokalnych dystrybutorów, takich jak np. A.R. Skład w Górze Kalwarii, nie spotkałem się, żeby ktoś odsyłał do internetu. Udział internetu jako nowocze-snego narzędzia do sprzedaży (i nie tylko) na pewno szybko będzie się zwiększał, ale na pewno nie sprawdzi się w branży materiałów budowlanych.

Inwestorom zostają hipermarkety i składy budowlane. Najwięcej w segmencie DIY („Do It Yourself”, czyli zrób to sam) sprzedają hipermarkety budowlane, wygrywają przestrzenią i łatwością dostępu do towarów. Tu kończą się zalety hipermarketów, w olbrzymim markecie klient jest anonimowy, jest jednym z wielu, którzy mają kupić... Zazwyczaj nie można negocjować cen, brak jest fachowego doradztwa czy możliwości przechowania towaru (np. odebrania z początkiem sezonu budowlanego towaru kupionego taniej w zimę). Hipermarkety zazwyczaj oferują asortyment do wykończenia inwestycji, często brak w nich stali czy pokryć dachowych (tu potrzebny jest pomiar u klienta). Jest tak, ponieważ nie dysponują one specjalisty-cznym transportem samowyładowawczym (HDS), oferują to, co można rozładować ręcznie.

Zostaje nam więc skład budowlany. W składach budowlanych często ceny są niższe niż w marketach, a poziom obsługi nieporównywalnie lepszy. Skład dba o swoich klientów, dopieszcza ich. My na przykład zatrudniamy przedstawicieli handlowych, którzy dojeżdża-ją do klienta czy na plac budowy, i na miejscu doradzają, jakie materiały zastosować, często uczulają klienta, na co zwrócić uwagę przy budowie i jakie są najczęściej popełniane błędy wykonawcze, mówi Sławomir Rybarczyk właściciel marketu Mrówka i składu budowlanego.
W firmie A.R. Skład staramy się łączyć dobre strony marketu i składu budowlanego. W Mrówce klient traktowa-ny jest indywidualnie, może połączyć zakupy „marketowe” z dostawami z hurtowni czy salonu okien i drzwi, może też wypożyczyć dowolny sprzęt budowlany i za wszystko zapłacić w jednym miejscu i w dogodnym terminie.

Wybierając lokalną firmę, klient może liczyć na nieodpłatny transport, możliwość zakupu małych partii, wysyłki na podstawie dokumentu WZ (często inwestor nie ma czasu lub nie może być na budowie) i rozliczenie fakturą zbiorczą, np. w sobotę za wszystkie zakupy z marketu, hurtowni czy za wypożyczenie rusztowań lub betoniarki.

Zastanawiamy się też, które materiały kupić, te z certyfikatem, ze znakiem jakości... W naszym kraju jest duże rozdrobnienie producentów i importerów. W zasadzie produkować może każdy, wystarczy wpis do ewidencji i kilka innych formalności. Bez problemu producent zdobywa certyfikat na pewną partię materiału, a kolejne, gorszej jakości, dokumentuje tym certyfikatem, to samo dotyczy zgodności z polskimi normami. Dobrzy producenci znakują wyprodukowane przez siebie towary swoimi logotypami (Cementownia Ożarów, Atlas, Fakro...), ponieważ jest wielu pseudoproducentów, którzy nazywają podobnie swoje produkty. Musimy wiedzieć, że im mniejszy jest nakład na rozpoczęcie cyklu produkcyjnego, tym więcej na rynku jest produktów, których wyróżnikiem jest niska cena (np. w segmencie chemii budowlanej da się wyprodukować zaprawy, kleje czy plastyfikatory, mając betoniarkę i nieduże pomieszczenie). Proszę zobaczyć: producentów styropianu na rynku jest wielu, każdy styropian jest biały, ale współczynnika przenikalności cieplnej (λ) nie da się sprawdzić na budowie. Kolejnym przykładem jest produkcja okien, wystarczy kupić tani profil, wkład szybowy i okucia, złożyć to w garażu i jest tanie okno... Bardziej poukładany jest segment, który wymaga dużych nakładów na uruchomienie produkcji i rozwiązania technologiczne (np. wełna mineralna czy stal hutnicza), tu producentów jest niewielu i zazwyczaj jakość jest gwarantowana. My w swojej hurtowni oferujemy tylko towary najwyższej jakości, za które bierzemy pełną odpowiedzialność.

Większość ludzi zastanawia się przed sezonem budowlanym, co będzie z cenami. Ceny na materiały budowlane wzrosną o 6 – 10%. Wpływ na to ma sytuacja gospodarcza na świecie i inflacja w kraju. Ceny materiałów są uzależnione od cen ropy na światowych rynkach, ponieważ koszt transportu ma olbrzymi wpływ na cenę materiałów. Im tańszy materiał, tym koszt transportu ma większy wpływ na jego cenę (np. transport 24 ton bloczka betonowego o wartości 2 tys. zł kosztuje tyle samo co  transport 24 ton stali za 45 tys. zł). W związku z tym jak paliwo drożeje, to bloczek drożeje więcej niż stal. Cena ropy ma też olbrzymi wpływ na ceny chemii budowlanej. Cena materiałów budowlanych jest proporcjonalna do ich jakości i ten producent, który dba o jakość, wie kiedy jest zmuszony podnieść cenę na swój produkt, zazwyczaj pierwszy cenę podnosi rynkowy lider w danym segmencie, a wtedy reszta producentów ogłasza podwyżkę.

Od jakiegoś czasu dużo mówi się o kryzysie, ja uważam, że słowo kryzys jest mocno przereklamowane. Moim zdaniem nie trzeba myśleć o kryzysie, tylko trzeba myśleć o rozwoju i w związku z tym od pierwszego kwietnia zaczyna działać wypożyczalnia narzędzi i sprzętu budowlanego jako najmłodsze dziecko firmy A.R. Skład. Robię wszystko, żeby kryzys mnie nie dotknął, po prostu staram się pracować więcej i lepiej niż konkurencja, a podobno jak się robi to, co się lubi, to nie jest praca... To przyjemność.

Składając wszystkim świąteczne życzenia, serdecznie pozdrawiam
Sławomir Rybarczyk, właściciel marketu Mrówka
i składu budowlanego A.R. Skład.

Firma ANTINUS Sp. z o.o.

działa w branży instalacyjnej w zakresie wykorzystywania  odnawialnych źródeł energii (OZE). Jesteśmy, m.in. jednym z operatorów „Programu Dotacji 45%” do inwestycji związanych z instalacją kolektorów słonecznych, wdrożonego w 2010 r. przez NFOŚiGW, który to pogram jest skierowany do osób fizycznych i wspólnot mieszkaniowych. Działamy na terenie województw : mazowieckiego, łódzkiego, świętokrzyskiego, lubelskiego, kujawsko-pomorskiego i wielkopolskiego.
Prowadzimy regularne spotkania edukacyjno – informacyjne dot. kolektorów słonecznych z mieszkańcami gmin i miast, przez co staramy się dotrzeć do jak największego grona klientów. Nasza oferta spotyka się z dużym zainteresowaniem ze strony inwestorów.

Jako firma działająca w branży instalacyjnej w zakresie wykorzystania odnawialnych źródeł energii  posiadamy duże  doświadczenie w  realizacji inwestycji dot. układów kolektorów słonecznych wykorzystywanych do ogrzewania c.w.u., jak również wspomagania  c.o.
Większość wykonywanych  w ostatnim czasie instalacji solarnych przez naszą firmę, opiera się  na kolektorach próżniowych typu HEAT-PIPE , które charakteryzują się wyższą efektywnością działania w porach roku o mniejszym nasłonecznieniu.

Jako wykonawca inwestycji zapewniamy inwestorom 5-letnią gwarancję na prawidłowe działanie całego układu solarnego, fachowe doradztwo techniczne, profesjonalny montaż oraz szybki i niezawodny serwis.

Każdy klient naszej firmy, który decyduje się  na zakup i montaż kolektorów słonecznych z uwzględnieniem dofinansowania z NFOŚIGW,  obsługiwany jest w sposób kompleksowy, tzn. staramy się wykonać za klienta maksymalną ilość czynności związanych z załatwieniem formalności  dot. samego procesu pozyskania dofinansowania.

Na terenie Powiatu Grójeckiego, a w szczególności na terenie Gminy Warka i Jasieniec funkcjonuje obecnie kilkadziesiąt instalacji solarnych   wykonanych przez naszą firmę w ramach programu dopłat do kolektorów słonecznych NFOŚIGW, a kilkanaście inwestycji jest jeszcze w trakcie realizacji. Praktycznie wszystkie instalacje zostały wykonane przy współpracy, funkcjonujących na terenie powiatu placówek Banku Spółdzielczego w Jasieńcu, który zajmuje się formalno - finansową obsługą całego procesu pozyskiwania dofinansowania  z NFOŚIGW.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na stronę internetową naszej firmy www.eko-watt.pl, gdzie można zapoznać się z ofertą firmy oraz dowiedzieć się więcej o samym programie dofinansowania inwestycji dot. kolektorów słonecznych przez NFOŚiGW

Rury na każdą pogodę
Rury na deszcz, na suszę i na przymrozki

Bogaty asortyment rur odpowiednio zamontowanych pozwala nam bronić się przed nawałnicami deszczu, a także przed suszami.

Przy obecnym, wysokim poziomie wód gruntowych kupicie Państwo u nas cały system rur drenażowych oraz studzienek. Posiadamy rury przepustowe na mostki od średnicy 20 cm do 80 cm. System rur odpowiednio połączony ze zraszaczami pozwala nam obronić sady przed niszczącym działaniem majowych przymrozków. Aby uchronić rośliny i drzewa przed suszą, oferujemy systemy nawadniające do ogródków przydomowych, pól i sadów.

Więcej informacji oraz pomoc techniczną zapewni Państwu firma Kamex Plus, tel. 22/750-42-34, 691-756-689.

Zapraszamy do naszych magazynów w Siedliskach, ul. Sielska 29.

Rzetelność i solidność

PHU MEG: Nasza firma jest rzetelna i solidna, co gwarantuje szybką realizację zamówienia.

Kolorystyka nakryć słupka i muru jest uwarunkowana potrzebami klienta.
Oferujemy kolory z palety RAL, NCS oraz komputerowo dobieramy kolory do cegły, blach, elewacji. TRANSPORT GRATIS. www.meg.waw.pl

Sklep z drewnem

Od kilku lat zajmujemy się sprzedażą hurtową i detaliczną wyrobów z drewna.
Drzwi wewnętrzne i zewnętrzne, listwy wykończeniowe drewniane i PCV, kantówki, ćwierćwałki, parkiety, mozaiki, schody, tralki, poręcze, szalówkę, boazerię, deskę podłogową, deskę tarasową, deskę elewacyjną; BARLINE-CKĄ, sztachety ogrodzeniowe, materiały suche i klejone.

Dodatkowo w naszej ofercie znajdzie-cie Państwo chemię budowlaną; farby emulsyjne, impregnaty, lakier, oleje do drewna, kleje.

Współpracujemy z firmami sprawdzo-nymi pod względem wykonywania swych usług w zakresie robót budowlanych i remontowych np. budowa domków letniskowych, tarasów drewnianych, układanie parkietu, wykonanie schodów, cyklinowanie, malowanie, ogrodzenia.


Zapraszamy: ul. Mszczonowska 35 (wjazd od ulicy 1 Maja), 05-555 Tarczyn, tel. kom. 604 188 035.

Komentarze

Na razie nie ma żadnych komentarzy - Twój może być pierwszy!

Dodaj swój komentarz


Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu, redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady forum.

OPISCopyright ©2011-2015 NadWisla.pl