Zobacz dzisiejsze wydanie on-line
 

Radni: Burmistrzu, więcej odwagi

23 czerwca 2016 r.
Zdzisław Lis w poprzednią środę otrzymał absolutorium za wykonanie zeszłorocznego budżetu. Ale radni nie szczędzili mu uwag.

– Dziękuje za krytyczne uwagi, będą dla mnie bodźcem do dalszej pracy – mówił burmistrz (w środku) (fot. pc)

Dotyczyły one przede wszystkim zbyt ostrożnego przeznaczania pieniędzy na inwestycje.

W ubiegłym roku samorząd Piaseczna wydał 330,4 mln zł. Zdaniem radnych mógłby więcej, ponieważ kolejny rok z rzędu do kasy gminy wpłynęło dużo więcej pieniędzy, niż burmistrz i jego współpracownicy założyli.

Radny Robert Widz stwierdził, że skoro pojawiły się dodatkowe fundusze, powinny zostać wydane na inwestycje, na które mieszkańcy czekają latami. – Znów przesuwamy ich wykonanie. Jeżeli Wydział Inwestycji urzędu jest niewydolny, należy poprawić jego pracę, aby był gotowy na wydawanie kwot, które nagle pojawiają się w trakcie roku – przekonywał Widz.

Radny Jerzy Mościcki, szef komisji rewizyjnej, apelował do burmistrza o odważniejsze planowanie dochodów gminy. – Staram się przygotowywać budżet stonowany i bezpieczny – wyjaśniał swoją politykę Zdzisław Lis.

Za udzieleniem absolutorium było 22 radnych. Jedynie Zbigniew Mucha wstrzymał się od głosu. – W starej części Piaseczna, w której mnie wybrano, nic nie zostało zaplanowane i wykonano to w 100 procentach – ironizował.

Piotr Chmielewski

Komentarze

Na razie nie ma żadnych komentarzy - Twój może być pierwszy!

Dodaj swój komentarz


Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu, redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady forum.

OPIS


Najnowsze galerie

Reklama


"Nad Wisłą" on-line

Zobacz


Copyright ©2011-2015 NadWisla.pl