Zobacz dzisiejsze wydanie on-line
 

Koalicja i opozycja zagłosowały tak samo

23 czerwca 2016 r.
Włodzimierz Rasiński od tygodnia kieruje radą powiatu piaseczyńskiego.

Radny Rasiński był dotychczas przewodniczącym Komisji Budżetu i Finansów (fot. pc)

Kandydaturę 57-latka poparli nie tylko członkowie rządzącej powiatem koalicji klubów Platformy Obywatelskiej oraz Prawa i Sprawiedliwości, ale również opozycja (tylko jedna osoba w tajnym głosowaniu opowiedziała się przeciw). – Włodek jest nam dobrze znany. Uważam go za człowieka doświadczonego i przewidywalnego. Liczymy, że będzie w znacznym stopniu niezależny – tłumaczy opozycyjna radna Maria Bernacka-Rheims.

Włodzimierz Rasiński, zasiadający w powiatowej radzie czwartą kadencję, zastąpił na stanowisku przewodniczącego Daniela Putkiewicza, który oddał mandat radnego, aby zostać wiceburmistrzem Piaseczna. Dodajmy, że Rasiński pracuje w piaseczyńskim urzędzie gminy, jako kierownik Wydziału Infrastruktury i Transportu Publicznego.

Początkowo spekulowano, że szefem rady zostanie Tadeusz Porębski, radny z Tarczyna. Jednak nie znalazł on wystarczającego poparcia w swoim klubie PO (tym samym, do którego należy Rasiński). Natomiast Waldemar Kosakowski (objął mandat po Putkiewiczu) zrezygnował z pretendowania. Jak ustaliliśmy, kandydaturze członka klubu Platformy niechętni byli radni z PiS. Powód? Współpraca Kosakowskiego z lokalnym Komitetem Obrony Demokracji. (pc)

Komentarze

Na razie nie ma żadnych komentarzy - Twój może być pierwszy!

Dodaj swój komentarz


Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu, redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady forum.

OPIS


Najnowsze galerie

Reklama


"Nad Wisłą" on-line

Zobacz


Copyright ©2011-2015 NadWisla.pl