Zobacz dzisiejsze wydanie on-line
 

Sprzedadzą, ale na swoich warunkach

9 czerwca 2016 r.
Jest decyzja w sprawie hotelu dla pielęgniarek. Powiat grójecki wystawi go na sprzedaż, a mieszkania kupić będą mogli tylko lokatorzy.

Lokatorzy nie są zadowoleni z propozycji zarządu powiatu (fot. dg)

W budynku stojącym przy ulicy Mogielnickiej w Grójcu mieszka kilkadziesiąt osób. W kwietniu otrzymały od właściciela obiektu, czyli starostwa powiatowego, pismo informujące, iż do końca czerwca muszą się wyprowadzić, ponieważ hotel zostanie wystawiony na sprzedaż (ostatecznie powiat przedłużył umowy z lokatorami – do końca września). Urząd argumentował swoją decyzję brakiem pieniędzy na remont i utrzymanie nieruchomości.

Przez cały maj na linii starosta – lokatorzy toczyły się negocjacje w kwestii dalszych losów budynku. Wreszcie 3 czerwca radni podjęli uchwałę wyrażającą zgodę na sprzedaż lokali w trybie przetargu ograniczonego (mogą w nim wziąć udział tylko mieszkańcy hotelu).

Lokatorzy mają jednak szereg wątpliwości odnośnie do treści przyjętej uchwały. Chcieliby oni na przykład, by w dokumencie wyraźnie zaznaczono, że chodzi o lokale mieszkalne (w uchwale jest mowa o „lokalach”). Bez takiego zapisu bowiem nie zostaną im przyznane bonifikaty na zakup mieszkań.

– Nie mogliśmy umieścić w uchwale tego zapisu, ponieważ według naszych dokumentów lokale te nie do końca spełniają wymogi lokali mieszkalnych. Nie mają one na przykład oddzielnych urządzeń do pomiaru energii – tłumaczy starosta Marek Ścisłowski. Zapewnia przy tym, że mieszkańcy mogą liczyć, iż płatności za mieszkania zostaną im rozłożone na raty.

Lokatorzy hotelu – w odpowiedzi na propozycje włodarzy – przygotowali nawet swój projekt uchwały w sprawie sprzedaży nieruchomości. Został on jednakże przez radę odrzucony.

Ludzie z Mogielnickiej 28 C czekają teraz na oszacowanie wartości mieszkań. Obawiają się, że podczas wyceny lokale zostaną potraktowane jak lokale użytkowe, których ceny są znacznie wyższe niż ceny mieszkalnych.

Dominik Górecki

Komentarze

Na razie nie ma żadnych komentarzy - Twój może być pierwszy!

Dodaj swój komentarz


Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu, redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady forum.

OPIS


Najnowsze galerie

Reklama


"Nad Wisłą" on-line

Zobacz


Copyright ©2011-2015 NadWisla.pl