Zobacz dzisiejsze wydanie on-line
 

Sikorskiego przestanie być ślepa. Mimo protestów

9 czerwca 2016 r.
Mieszkańcy boją się, że budowa skrzyżowania ul. Sikorskiego z ul. Wojska Polskiego w Piasecznie uprzykrzy im życie.

Gmina tłumaczy, że chce skończyć z „bałaganem komunikacyjnym” w tej części miasta (fot. pc)

Inwestycji nie chcą ludzie z bloków przy Sikorskiego. Do władz miasta skierowali w tej sprawie niejedną petycję. Obawiają się znacznego wzrostu ruchu samochodowego za oknami.

– Jestem przeciwna otwarciu przejazdu. Nasza droga, obecnie wewnętrzna, zostanie zablokowana przez kawalkady samochodów szukających objazdów. Nie będzie się dało ani spokojnie przejść, ani przejechać – narzeka pani Teresa z bloku nr 1. Inna zagadnięta przez nas mieszkanka ulicy wieszczy: – Jak zrobią wyjazd na ulicę Wojska Polskiego, to będzie katastrofa.

Gmina, będąca właścicielem ul. Sikorskiego, rozmawia z mieszkańcami na temat projektu przebudowy drogi od lat. Spełniła część ich oczekiwań, głównie w kwestii usytuowania miejsc parkingowych. Ale włodarze obstają przy budowie skrzyżowania z ul. Wojska Polskiego. Podczas lutowej sesji rady miejskiej burmistrz Zdzisław Lis tłumaczył, że ślepa ul. Sikorskiego utrwala „bałagan komunikacyjny” w tym rejonie miasta.

Przy Sikorskiego stoją szkoła oraz Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji. – Chodzi nam głównie o usprawnienie dojazdu autobusów dowożących dzieci do ośrodka – argumentuje Włodzimierz Rasiński, naczelnik Wydziału Infrastruktury i Transportu Publicznego urzędu gminy.

Dodaje, że na skrzyżowaniu z ulicy Sikorskiego będzie można skręcić tylko w prawo – w kierunku ul. Szkolnej. Z kolei kierowcy jadący ulicą Wojska Polskiego będą mogli wjechać na ul. Sikorskiego jedynie od strony ul. Okulickiego. Ma to ograniczyć ruch na nowej „krzyżówce”. – Istnieje ryzyko, że część kierowców wracających z Warszawy będzie skracać sobie drogę przez Sikorskiego, ale generalnie uważam, że otworzenie tej ulicy jest potrzebne – mówi Piotr Obłoza, szef rady miejskiej i pracownik GOSiR.

Przeciwni inwestycji mieszkańcy skontaktowali się także z powiatem – inwestorem. Ale i on uznał, że Sikorskiego nie powinna dalej być ślepa. – Moim zdaniem trzeba usprawniać komunikację w mieście, tym bardziej że to centrum. Wybudowanie skrzyżowania w zaprojektowanej wersji nie spowoduje poważnych uciążliwości dla mieszkańców – oświadcza Ksawery Gut, członek zarządu powiatu.

Starostwo powiatowe zapowiada rychłe ogłoszenie przetargu na wykonanie kontrowersyjnej „krzyżówki”.

Piotr Chmielewski

Komentarze

Na razie nie ma żadnych komentarzy - Twój może być pierwszy!

Dodaj swój komentarz


Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu, redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady forum.

OPIS


Najnowsze galerie

Reklama


"Nad Wisłą" on-line

Zobacz


Copyright ©2011-2015 NadWisla.pl