Zobacz dzisiejsze wydanie on-line
 

Władcy szachownicy

2 czerwca 2016 r.
W gminie mieszkają niekwestionowani mistrzowie królewskiej gry.

Od lewej: Iweta Rajlich, Monika Soćko i Patryk Chylewski (fot. pc)

Podczas ostatniej sesji rady miejskiej (11 maja) włodarze Piaseczna uhonorowali troje zawodników, którzy w ostatnich miesiącach zdobywali miejsca na podium w krajowych i międzynarodowych zawodach szachowych.

Monika Soćko na przełomie marca i kwietnia już po raz siódmy wywalczyła indywidualne mistrzostwo Polski. Jest również wielokrotną drużynową mistrzynią Europy i medalistką mistrzostw świata. – W Zalesiu Górnym, gdzie mieszkam, trwa boom na szachy – przyznała Soćko po odebraniu gratulacji. Było jej miło z powodu spotkania z burmistrzem i radnymi, ponieważ – jak stwierdziła – „nie zawsze szachiści są doceniani”.

Powinszowania trafiły też na ręce Iwety Rajlich, zdobywczyni siedmiu złotych medali, dwóch srebrnych i dwóch brązowych w mistrzostwach Polski, ale też medalistki drużynowych mistrzostw Europy i świata.

Na wyróżnienie zasłużył również Patryk Chylewski, uczeń gimnazjum numer 1 w Piasecznie i członek Klubu Sportowego Laura Chylice. Znajduje się on w czołówce młodych szachistów w Polsce, a w ubiegłym roku wziął udział jako reprezentant naszego kraju w szachowych mistrzostwach świata juniorów w Grecji (jednak nie znalazł się na podium).

Piotr Chmielewski

Komentarze

Na razie nie ma żadnych komentarzy - Twój może być pierwszy!

Dodaj swój komentarz


Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu, redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady forum.

OPIS


Najnowsze galerie

Sport

Ich grawitacja nie dotyczy

Ich grawitacja nie dotyczy

Włodarze pogratulowali twórcom i zawodnikom Klubu Tańca Sportowego Grawitacja niedawnych sukcesów – 18 złotych medali na mistrzostwach świata i mistrzostwach Europy.

» Odważni na start» Władcy szachownicy» Przed każdym 7 km» Wolfsburg nad Pilicą» Wokół Jeziórka

Reklama


"Nad Wisłą" on-line

Zobacz


Copyright ©2011-2015 NadWisla.pl