Zobacz dzisiejsze wydanie on-line
 

Średniowieczna gra o miano stolicy księstwa

12 maja 2016 r.
Drużyny z Góry Kalwarii i Warki powalczą w Turnieju Miast na Szlaku Książąt Mazowieckich. Finał rozegra się we wrześniu w Czersku.

– Idziemy po zwycięstwo – zapewniają reprezentanci Góry Kalwarii (tu w niepełnym składzie) (fot. pc)

Warecka drużyna też mierzy wysoko (fot. pc)

Ekipa z Góry Kalwarii złożona jest z przedstawicieli magistratu, gminnych jednostek i młodzieżowej rady gminy. Funkcję kapitana pełni Dorota Zielińska, rzeczniczka prasowa burmistrza. Okrzyk bojowy ośmioosobowej reprezentacji brzmi „Góra górą!”.

Warka wystawiła o dwoje zawodników więcej, do pracowników gminy dołączyli muzealnicy z Winiar. Drużynie kapitanuje dyrektor muzeum Iwona Stefaniak. Warczanie przekonują, że „nikt ich nie zatrzyma” i że największym atutem zespołu są sprytne i bardzo sprawne dziewczęta.

Do pierwszego z siedmiu starć dojdzie w najbliższą sobotę przy zamku w mazowieckim Liwie. Zmierzy się osiem drużyn. Sprawnościowe konkurencje będą stylizowane na średniowieczne. Miasto, które wygra cykl, otrzyma tytuł Honorowej Stolicy Księstwa Mazowieckiego AD 2016.

W Warce rywalizacja odbędzie się 20 sierpnia. Ostatnia runda zostanie zaś rozegrana w Czersku 10 września. – Turniej służy przede wszystkim temu, aby mieszkańcy województwa lepiej się poznali i dobrze się bawili w niezwykłych i pięknych miejscach – tłumaczy Daniel Sukniewicz, organizator rywalizacji i projektant Szlaku Książąt Mazowieckich. Jest to trasa turystyczna obejmująca dużą część Mazowsza. Utworzono ją w celu pokazania spuścizny po książętach mazowieckich, za czasów których powstała większość miast w naszym regionie.

Piotr Chmielewski

Komentarze

Na razie nie ma żadnych komentarzy - Twój może być pierwszy!

Dodaj swój komentarz


Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu, redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady forum.

OPIS


Najnowsze galerie

Reklama


"Nad Wisłą" on-line

Zobacz


Copyright ©2011-2015 NadWisla.pl