Zobacz dzisiejsze wydanie on-line
 

Dodatek turystyczny

16 lutego 2012 r.
WYCIECZKOWICZ Usługi Turystyczne funkcjonuje w naszej okolicy od 7 lat.

To rodzinna firma, której działalność opiera się na ogromnym doświadczeniu i profesjonalizmie Andrzeja Skucińskiego – Przewodnika Terenowego PTTK, Pilota Wycieczek i Instruktora Przewodnictwa.
- Tata uzyskał licencję, kiedy byłam jeszcze w „podstawówce” więc patrząc z perspektywy, moje zainteresowanie turystyką i zdobywanie uprawnień było tylko kwestią czasu – wspomina Katarzyna Schab – właścicielka firmy.


Wasza działalność jest mocno wyspecjalizowana.
Robimy to, w czym czujemy się najlepiej. Nasza działalność jest specyficzna. To wąska specjalizacja –działamy tylko w Polsce, organizujemy wycieczki dla szkół, zakładów pracy, różnych instytucji, parafii czy stowarzyszeń. W praktyce to oznacza mocno napięty kalendarz w okresie wiosennym i jesiennym, kiedy aktywne są szkoły a także w tzw. „długie weekendy”, kiedy na wyjazdy decydują się firmy i grupy dorosłych. Typowa sezonowość.

Pracujemy też jako piloci i przewodnicy terenowi. Andrzej Skuciński wielokrotnie oprowadzał delegację z zaprzyjaźnionego z Górą Kalwarią Ukraińskiego partnerskiego miasta Vorzel.

Czy będziemy poszerzać zakres usług? – czas pokaże.


Sezon wycieczek szkolnych przed Wami. Czy w tym przypadku można mówić o mniej lub bardziej popularnych kierunkach?
Każdy rok jest inny. Mieliśmy taki sezon, w którym w dwa tygodnie zawieźliśmy kilka kolejnych szkół na 2- lub 3-dniowe wycieczki do Białowieży. Jeździliśmy też kilka dni z rzędu do Kazimierza, Bałtowa, Sandomierza, Żelazowej Woli, w Góry Świętokrzyskie. W tym roku na pewno zorganizujemy kilka wielodniowych wyjazdów na Roztocze, w Góry Świętokrzyskie, do Wieliczki, na Szlak Piastowski. Wycieczki jednodniowe jeszcze się krystalizują.


Czy są miejsca, w które nie lubicie jeździć?
Są miejsca, które odradzamy, ale tylko z powodu właściwej organizacji i przebiegu imprezy. Jeśli jest to możliwe, prosimy klientów o gruntowne przemyślenie terminów. Na przykład Białowieżę sugerujemy odwiedzać w kwietniu, przed wzmożoną aktywnością komarów. Oblegane miasta, jak Kraków, Gdańsk, Malbork sprawnie zwiedza się poza sezonem unikając kolejek opóźniających realizację programu. W popularnych miejscach wycieczka w Dzień Dziecka może być bardzo męcząca. Jednak „Klient nasz pan”...


Jaką w takim wypadku macie propozycję?
Mamy kilka ciekawych, mniej znanych kierunków jak Podlasie czy Suwalszczyzna i autorskie jednodniowe wycieczki. Szkolimy się, poznajemy nowe miejsca, nawiązujemy kontakty. Jestem mamą trójki dzieci, dwóch synów jest w szkole podstawowej. Potrafię ich zainteresować. Kiedy nauczyciele zwracają się do mnie z pytaniem, czy mogę zaproponować jakiś wyjazd dla klasy sportowej, dla dzieci ze szkoły wiejskiej lub miejskiej, uczniów o konkretnych zainteresowaniach, przygotowuję oferty niestandardowe.


A ceny, kryzys ekonomiczny?
Kryzys oczywiście bezpośrednio przekłada się na ilość organizowanych wycieczek. Z roku na rok ich liczba spada. Chęci to jedno ale to rzeczywistość bierze górę. Proszę sobie wyobrazić rodzinę, którą będzie stać na wyjazd 2 lub 3 dzieci na kilkudniową wycieczkę, dodatkowo w tym samym czasie? Nierealne. Dlatego jesteśmy zwolennikami wyjazdów jednodniowych, kilku w ciągu roku zamiast jednego wielodniowego. A nawet w przypadku dłuższego wyjazdu – niektóre szkoły decydują się na nocleg w schroniskach młodzieżowych. Ta decyzja należy jednak do rodziców. Nie wszystkie koszty da się zredukować. Prywatnie uważam, że należy działać przeciwko wykluczeniu społecznemu biedniejszych dzieci (bardzo popularne hasło). To zadanie dla Rad Rodziców. Istnieją sponsorzy, którzy chętnie pomagają. Poza tym ciekawa wycieczka nie musi być droga.


To wyzwanie.
Oczywiście. Proszę mi wierzyć – wiem, co mówię. Jestem mocno zaangażowana społecznie w swojej okolicy. Dodatkowo w ubiegłym roku dzięki współpracy gminy Góra Kalwaria z Lokalną Grupą Działania „Perły Mazowsza” wystąpiłam z wnioskiem o dofinansowanie z PROW projektu zakładającego promocję naszego regionu i organizację wycieczek „Poznaj swoją okolicę” dla dzieci ze szkół podstawowych 4 zaangażowanych w program gmin. Czekam tylko na mam nadzieję pozytywną opinię Urzędu Marszałkowskiego.


Biuro Turystyczne “SYRENKA” zaprasza Państwa do wspólnego podróżowania po Polsce i świecie. Jesteśmy najstarszym biurem turystycznym w Piasecznie, członkiem Warszawskiej Izby Turystyki. Współpracujemy z wieloma sprawdzonymi touroperatorami, dlatego można w naszym biurze wykupić wczasy oraz wycieczki objazdowe z oferty m.in. Itaaę, TUI, Oasis Tours, Sun&Fun, Sigma Travel, Almatur, Wygoda Travel i wielu innych.. Dla naszych najmłodszych klientów posiadamy również wiele ciekawych propozycji kolonii i obozów młodzieżowych zarówno w kraju, jak i zagranicą z oferty m.in. Centrum Kolonii i Obozów COGITO, Biura Usług Turystycznych BUT oraz Almaturu. Oferujemy sprzedaż biletów lotniczych.

W sezonie letnim zapraszamy Państwa do udziału w licznych wycieczkach i pielgrzymkach po Polsce. Na konkretne zamówienie jesteśmy w stanie zorganizować wycieczki w dowolny rejon Polski zarówno dla zakładów pracy, jak i szkół. Posiadamy fachową kadrę sprawdzonych i wykwalifikowanych przewodników turystycznych oraz firm transportowych.

Dysponujemy liczną bazą noclegową w Piasecznie i okolicach o zróżnicowanym standardzie, dzięki czemu jesteśmy w stanie dopasować Państwu noclegi w zależności od oczekiwań i możliwości finansowych.  W naszym biurze mogą Państwo liczyć na szeroką ofertę i pomoc przy wyborze różnego rodzaju ubezpieczeń komunikacyjnych, turystycznych, majątkowych i zdrowotnych TUiR „Warta” oraz TU „Signal Iduna”.

1.Zapraszamy na rodzinną zabawę w Centrum Nauki Kopernik w dniu 11.03.2012
2.Pobyt w Krynicy Górskiej 10-17.03.2012 cena pobytu 690,00/os.
3.Wcieczka Golub-Dobrzyn,Toruń,Ciechocinek 21-22.04.2012 cena 290,00/os
4.Wycieczka na Roztocze 1-3.05.2012 cena 350,00/os.
5.Sandomierz,Baranów Sandomierski 26-27.05.2012 cena 265,00/os

Komentarze

Na razie nie ma żadnych komentarzy - Twój może być pierwszy!

Dodaj swój komentarz


Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu, redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady forum.

OPISCopyright ©2011-2015 NadWisla.pl