Zobacz dzisiejsze wydanie on-line
 

„Elka” zawiezie do Piaseczna

22 października 2015 r.
Mieszkańcy Pieczysk w gminie Chynów oraz południowej części gminy Prażmów od 1 stycznia będą mieć bezpośrednie połączenie busowe z Piasecznem.

Wstępnie zaplanowano 11 kursów w jedną i 11 w drugą stronę. – Jeśli ta koncepcja się utrzyma, to będzie to dla nas szczyt marzeń – komentuje Jacek Sobczyk, radny z Zadębia, jednej z miejscowości, w których będzie się zatrzymywać bus Zarządu Transportu Miejskiego w Warszawie.

Wiosną przez Pieczyska i okolice przestały jeździć autobusy PKS Grójec. Wcześniej przez dłuższy okres w rozkładzie jazdy widniały tu tylko łącznie dwa kursy autobusowe do Piaseczna i Grójca. O nowe połączenie zaapelował do włodarzy Chynowa i Prażmowa m.in. ks. Mariusz Zapolski, proboszcz parafii w Pieczyskach. „Mieszkańcy Pieczysk i okolicznych wiosek czują się odcięci od świata i nie mogąc dojechać połączeniami lokalnymi ani w stronę Piaseczna i Warszawy, ani w stronę Grójca – uważają, że są opuszczeni przez władze gminne w Chynowie i Prażmowie” – pisał duszpasterz. Samorządy usłuchały.

– W początkowym okresie sprawdzimy, jakie będzie zainteresowanie mieszkańców nową linią L. Jeśli busy będą wozić powietrze, nie będziemy chcieli dalej współfinansować połączenia – uprzedza Tadeusz Zakrzewski, wójt Chynowa.

PIOTR CHMIELEWSKI

Komentarze

Na razie nie ma żadnych komentarzy - Twój może być pierwszy!

Dodaj swój komentarz


Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu, redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady forum.

OPIS


Najnowsze galerie

Reklama


"Nad Wisłą" on-line

Zobacz


Copyright ©2011-2015 NadWisla.pl