Zobacz dzisiejsze wydanie on-line
 

Listy

Panowie, zamiast wolności była okupacja

Panowie, zamiast wolności była okupacja

Konstancin-JeziornaNasze władze gminne są wciąż osadzone w poprzedniej epoce.

Ta obwodnica żadnej władzy nie interesuje

Konstancin-JeziornaPo przeczytaniu artykułu w „Nad Wisłą” z 21.04 „Przykład idzie z Góry (Kalwarii)” [chodzi o list czytelnika – przyp. red.] potwierdzam, iż w 2013 roku odbyło się spotkanie projektantów obwodnicy Konstancina z mieszkańcami, urzędnikami, Przewodniczącym Rady Gminy i Burmistrzem gminy Konstancin-Jeziorna oraz Radnymi gminy Wilanów.

Przykład idzie z Góry (Kalwarii)

Konstancin-JeziornaPo przeczytaniu artykułu „Cieciszew i Parcela walczą o swoje” o obwodnicy Konstancina-Jeziorny i Góry Kalwarii, czyli drodze 724 bis („Nad Wisłą” z 7 kwietnia), z przykrością stwierdzam, że od 2013 roku, kiedy to Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich (MZDW) zapoznał Burmistrza i lokalną społeczność z koncepcją trasy, nikt tego tematu do dnia dzisiejszego nie monitorował z ramienia Urzędu Gminy Konstancin-Jeziorna.
Zachowajmy pamięć o naszych bohaterach

Zachowajmy pamięć o naszych bohaterach

Konstancin-JeziornaWszechnica Konstancińska, nowo powstałe stowarzyszenie, szuka lokalnych śladów Powstania Warszawskiego.
To mieszkańcy mają być bogaci, nie gmina

To mieszkańcy mają być bogaci, nie gmina

PiasecznoTegoroczny budżet gminy Piaseczno opiera się na szkielecie budżetu z 2015 roku i niczym kalka powiela jego słabości: przede wszystkim wysokie wydatki bieżące i deficyt budżetowy, który ma być pokryty z emisji obligacji.

Pan Przewodniczący nie napisał całej prawdy

Konstancin-JeziornaW ostatnim numerze „Nad Wisłą” ukazał się list Przewodniczącego Rady Miejskiej Konstancina-Jeziorny, w którym autor pisze o naszej inicjatywie na rzecz nazwania jednego z rond w gminie imieniem prof. Lecha Kaczyńskiego.

Gdzież jest ta arogancja władzy?

Konstancin-JeziornaW ostatnim numerze „Nad Wisłą” ukazał się artykuł pt. „Rondo prezydenckie lub partnerskie” autorstwa Pana Roberta Korczaka.

Nic dla nas bez nas

Konstancin-JeziornaSzanowni Państwo, Drodzy Mieszkańcy Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna.

Kim naprawdę byli olędrzy z Urzecza...

Konstancin-JeziornaW gazecie „Nad Wisłą” z 24 września ukazał się list anonimowego „mieszkańca Urzecza” pt. „Część osadników współpracowała z okupantem”. Od razu można odpowiedzieć twierdząco na tytuł owego listu. Tak, cześć osadników olęderskich – szczególnie z Kępy Zawadowskiej i Latoszkowej – współpracowała z okupantem. Nikt tego nigdy nie ukrywał ani temu nie zaprzeczał. To jednak bardzo krzywe zwierciadło naszej wiedzy o nadwiślańskich olędrach...

Część osadników współpracowała z okupantem

Konstancin-JeziornaPo przeczytaniu artykułu „Muzeum rusza z miejsca” p. Roberta Korczaka w gazecie „Nad Wisłą”, nr 30 z sierpnia 2015 r., nasuwa się mi kilka refleksji.

<< poprzednia - 1 2 3 4 5 6 7 - następna >>


Najnowsze galerie

Reklama


"Nad Wisłą" on-line

Zobacz


Copyright ©2011-2015 NadWisla.pl