Zobacz dzisiejsze wydanie on-line
 

Koalicja i opozycja zagłosowały tak samo

23 czerwca 2016 r.
Włodzimierz Rasiński od tygodnia kieruje radą powiatu piaseczyńskiego.

Kandydaturę 57-latka poparli nie tylko członkowie rządzącej powiatem koalicji klubów Platformy Obywatelskiej oraz Prawa i Sprawiedliwości, ale również opozycja (tylko jedna osoba w tajnym głosowaniu opowiedziała się przeciw). – Włodek jest nam dobrze znany. Uważam go za człowieka doświadczonego i przewidywalnego. Liczymy, że będzie w znacznym stopniu niezależny – tłumaczy opozycyjna radna Maria Bernacka-Rheims.

Włodzimierz Rasiński, zasiadający w powiatowej radzie czwartą kadencję, zastąpił na stanowisku przewodniczącego Daniela Putkiewicza, który oddał mandat radnego, aby zostać wiceburmistrzem Piaseczna. Dodajmy, że Rasiński pracuje w piaseczyńskim urzędzie gminy, jako kierownik Wydziału Infrastruktury i Transportu Publicznego.

Początkowo spekulowano, że szefem rady zostanie Tadeusz Porębski, radny z Tarczyna. Jednak nie znalazł on wystarczającego poparcia w swoim klubie PO (tym samym, do którego należy Rasiński). Natomiast Waldemar Kosakowski (objął mandat po Putkiewiczu) zrezygnował z pretendowania. Jak ustaliliśmy, kandydaturze członka klubu Platformy niechętni byli radni z PiS. Powód? Współpraca Kosakowskiego z lokalnym Komitetem Obrony Demokracji. (pc)

Radny Rasiński był dotychczas przewodniczącym Komisji Budżetu i Finansów (fot. pc)


OPIS


Najnowsze galerie

Reklama


"Nad Wisłą" on-line

Zobacz


Copyright ©2011-2015 NadWisla.pl